Kokaina fshehur në banane! I qeshur dhe ironik, shikoni si dukej në gjyq sot Arbër Çekaj

Dy ditë pas ekstradimit në vendin tonë, Arbër Çekaj doli sot në gjyq për t’u njohur me masën e sigurisë ndaj tij, dhënë edhe më herët në mungesë.

Sic shkruan tch, Çekaj ka qeshur me ironi gjatë gjithë kohës që lexoheshin akuzat e rënda ndaj tij.

Ne fotot me poshte ju mund te shihni disa momente nga seanca ne gjyqin e sotem, në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Çekaj eshte akuzuar pas kapjes së 613 kg kokainë, sasia rekord e kokaines se kapur ndonjehere ne Shqiperi, të fshehura në banane, sekuestruar në portin e Durrësit vitin e kaluar.

Ai u ekstradua dy ditë më parë nga Gjermania.

Screenshot_8-21
7-42
5-49
6-49 (1)
6-49
3-68
Screenshot_10-20