Samsung me televizionin 146 inç

Vitin e kaluar, Samsung paralajmëroi një televizor 34-inç 4K LED, ndërsa tani kompania e Koresë së Jugut është gati të fillojë shitjen e versioneve në shtëpi të TV 4K.

Wall by Samsung përdor një teknologji të ngjashme MicroLED, e cila punon pa ndriçim, por mund të formohet në madhësi ekstreme, duke iu falënderuar dizajnit të saj modular.

Tani për tani, nuk ka shumë informata, por ekrani 4K i Samsung-ut 146 inç premton ndriçim të jashtëzakonshëm, kontrast dhe kënde pothuajse të përsosur shikimi nga çdo pozicion.