Rrjedhin specifikimet e Samsung Galaxy J7 Duo Phone

Samsung po përgatit një telefon të ri të segmentit të mesëm, i cili është koduar me emrin Samsung J720F, dhe kohët e fundit është bërë e ditur se Galaxy J7 Duo do të paraqitet në Indi.

Pajisja e re vjen me ekran Super AMOLED, dy kamera, sistemi operativ më i fundit dhe kapacitetet 4G.

Samsung Galaxy J7 Duo ka një ekran 5.5-inch Super AMOLED me rezolucion HD, me një raport 16: 9. Kamera në anën e pasme ka një konfigurim 13MP + 5MP, me një aperturë f / 1.9 në sensorin kryesor.

Procesori me tetë bërthama është një CPU në çipsetin Exynos 7870 Octa, i çiftuar me GPU Mali T830. Sistemi operativ është renditur si Android Oreo 8.0, që do të thotë se Galaxy J7 Duo do të përdorë ndërfaqen më të fundit të përdoruesit Samsung Experience 9.0.

Bateria ka një kapacitet prej 3000mAh dhe telefoni duhet të ketë një bateri të zëvendësueshme, e cila me siguri do të jetë e rëndësishme për disa përdorues. Samsung Galaxy J7 Duo duhet të jetë në dispozicion në prill, në ngjyrë të zezë, të kaltër dhe ari.