Policia e Uellsit do mund të kapë hajdutët më lehtë me këtë veturë të re

Policia e Uellsit të Jugut janë pajisur me vetura të reja.

Veturat janë modifikuar nga ekipi special i Ford-it për Përgatitjen e Automjeteve në Essex. Makina demo e policisë posedon drita emergjente të gjithanshme dhe sirena, sipas TopGear, transmeton lajmi.net.

Ranger Raptor nuk ka shpejtësi të madhe – motori i tij me 2.0 litra i mundëson atij të kapë 100 km/h merr 10 sekonda, dhe shpejtësia më e lartë është vetëm 170 km/h.

Kjo, për shkak se automjeti peshon 2.5 tonë.