Lenovo prezanton modelin e ri S60

Lenovo ka nxjerr në treg modelin më të ri Lenovo S60. Modeli S60 ka një dizajn të ngjashëm me iPhone me qoshe të rrumbullakosura dhe anët e lakuara. Lenovo e ka pajisur atë me një ekran 5 “720p, një Qualcomm Snapdragon MSM8916 410 SoC me 64-bit quad-core CPU, 2GB RAM, dhe 8GB memorje te zgjerueshme. By default, ajo perdor Android 4,4 Kitkat me Vibe 2,0 UI në krye.

Në anën e pasme, S60 ka një kamera 13MP me LED flash dhe në pjesën e përparme ajo ka një aparat fotografik 5MP për selfies. Lista e karakteristikave vazhdon me Wi-Fi, Bluetooth 4,0 dhe sensorë per gravitetin, Açelerometer, afërsinë, dhe xhiroskop. Me nje profil prej 7.7mm, Lenovo S60 strehon një bateri 2150 mAh.

Për herë të parë ky model ka dalë në tregun rus me një çmim prej 290 dollarësh.