Krejt çfarë duhet të dini për gjeneratën e re të BMW M5 2018 [FOTO]

Pritet që nga fundi i këtij viti në panairin e veturave Frankfurt Motor Show, BMW të prezantoj gjeneratën e re të BMW M5.
Burime nga afër BMW, kanë konfirmuar se ky model do të ketë motor V8 me turbo të dyfishtë i cili do të prodhoj rreth 600 kf dhe 850 Nm torkë, transmeton Express. Përshpejtimin nga 0-100 km/h pritet ta arrij për 3.9 sekonda.

 

bmw-m5-05_1490951477-2736811bmw-m5-01_1490951477-6342712bmw-m5-02_1490951477-3664097bmw-m5-06_1490951477-1601221bmw-m5-03_1490951477-4798028bmw-m5-04_1490951477-6565025