iPhone 7 me tastierë laser (VIDEO)

Sipas Techcrunch, spekulohet se celulari i ardhshëm i Apple – iPhone 7 – do të vijë me një teknologji të re të integruar në të, e cila mbështetë një tastierë me laser.

Mund të duket e çuditshme por një teknologji e tillë tashmë ekziston.

Nëse iPhone 7 do të vijë me tastierë laser, kjo do të jetë padyshim arritja më e madhe e Apple për këto vitet e fundit.

Screenshot_1

Magic Cube është një pajisje e cila projekton një tastierë laser dhe mund të përdoret për PC dhe pajisje iOS dhe Android, transmeton Lajmi.net.

E tëra çfarë pritet është që Apple ta fusë këtë teknologji në iPhone-in e ardhshëm. Videoja më poshtë tregon se si punon Magic Cube: