HTC do të vijë me telefon të ri

HTC ka nisur vitin 2017 me disa telefona të ri, por po ashtu kemi pasur edhe raportime të shumta muajve të kaluar të cilat flasin se na pret edhe ardhja e modelit flagship të kompanisë nga Tajvani.

Detajet për telefonin, i cili ende nuk është paraqitur ende po paraqiten. Kësaj radhe ai është vërejtur në faqen AnTuTu benchmark me procesorin më të ri Qualcomm Snapdragon 835. Rezultatet nga kjo faqe na tregojnë se telefoni do të ketë procesor Snapdragon 835 me 4 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme.

Po ashtu, është zbuluar se telefoni do të ketë kamerë prej 16 MP, ekran Quad HD, si dhe sistem operativ Android 7.1.1 Nougat. Pritet që telefoni të quhet HTC U

Tash për tash, kompania nuk ka konfirmuar asgjë në lidhje me këtë pajisje.