Zyrtare: Zhegrova transferohet tek Baseli

Supertalenti Kosovar, Edon Zhegrova ka ndërruar ambient dhe tanimë është transferuar në zvicër tek klubi i Baselit.

Edhe pse u përfol shumë gjatë këtij afati kalimtar për talentin e përfaqësueses së Kosovës, më në fund ai ka zyrtarizuar të ardhmen e tij tek gjiganti zviceran, shkruan KosovaPress.

Zhegrova u transferua në Basel nga klubi i Genk-ut ku është transferua në vitin 2017 nga Prishtina dhe që atëherë ka zhvilluar 12 ndeshje zyrtare.