ZYRTARE: Real Madrid, mungojnë Ronaldo, Bale, Marcelo e Modric

Real Madrid ka shumë mungesa për duelin ndaj Numancias.

Zinedine Zidane ka ftuar 19 futbollistë të Real Madridit për ndeshjen ndaj Numancias në Santiago Bernabeu.

Në ekip mungojnë shumë prej yjeve përfshirë Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Marcelo, Luka Modric, së bashku me të lënduarit, Sergio Ramos dhe Karim Benzema.

Lista e Real Madrid:

Porterët: Navas, Casilla, Moha.

Mbrojtësit: Carvajal, Vallejo, Nacho, Theo, Achraf, Tejero.

Mesfushorët: Kroos, Casemiro, M. Llorente, Asensio, Isco, Kovacic, D. Ceballos, Óscar.

Sulmuesit: Lucas Vázquez, Borja Mayoral.