Zyrtare: Këta janë gjashtë kandidatët për trajnerin e vitit në Premierligë (Foto)

Premierliga ka publikuar listën prej gjashtë trajnerëve në garë për më të mirin e edicionit 2016/17
Faqja zyrtare e Premierligës ka publikuar emrat e gjashtë trajnerëve, të cilët do të garojnë për më të mirin e sezonit 2016/17.

Trajnerët e nominuar janë Eddie Howe i Bournemouth, Paul Clement i Swanseas, Tony Pulis i WBA, Sean Dyche i Burnleyt, Antonio Conte i Chelseat dhe Mauricio Pocchettino i Tottenhamit.

Favorit në këtë listë është trajneri italian, Conte, i cili me Chelsean arriti që të fitonte që në edicionin e parë titullin e Premierligës

 

2_1494858184-7166777