Zbulohet formacioni i sezonit në Serie A (Foto)

Goal.com ka zbuluar formacionin më të mirë të sezonit 2016/2017 në Serie A
Edhe pse ka mbetur edhe dy xhiro deri në përfundim të sezonit 2016/2017 në Serie A, portali i njohur sportiv, Goal.com, ka zbuluar formacionin më të mirë të këtij edicioni.

Në këtë formacion Juventusi dhe Atalanta kanë nga tre lojtarë, derisa Roma e Napoli kanë vetëm nga dy, përcjell Express

Kurse, Interi edhe pse ka disa yje në skuadër, asnjëri prej tyre nuk ka arritur të zërë vend në formacionin më të mirë të sezonit në Itali.

 

 

juventus