Xherdan Shaqiri mund të startojë në finale të Superkupës së Anglisë kundër Man City

Liverpooli dhe Manchester City do të luftojnë sonte për trofeun e parë për sezonin 2019/20.

Skuadra e Jurgen Klopp do të ketë punë me atë të Pep Guardiolës në finale të Superkupës së Anglisë, e cila do të zhvillohet sot në “Wembley” nga ora 16:00.

 Liverpooli do të jetë me mungesa, Mane ende nuk është kthyer nga pushimet, kurse raportohet se vendin e tij mund ta zërë Xherdan Shaqiri.

Formacionet e mundshme sipas Daily Star:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Van Dijk, Gomes, Robertson; Fabinho, Henderson, Wijnaldum; Salah, Firmino, Shaqiri.

Manchester City: