Vëllaznimi “tradhëtohet” nga donatori, nuk do luajnë në ndeshjet e radhës

Lajmet e këqija nuk kanë të përfunduar për Vëllaznimin.

Skuadra gjakovare tashmë është lënë në situatë të vështirë financiare, pasi donatori ka treguar që nuk mund ta mbajë ekipin edhe më tutje shkaku i pandemisë.

Lajmin të ditur e ka bërë vetë skuadra përmes rrjetit social facebook.

Vëllaznimi ka kërkuar nga tifozët dhe Kuvendi Komunal që të gjinden pranë tyre në këto momente shumë të vështira, teksa poashtu kanë treguar se futbollistët nuk do dalin në fushë për të zhvilluar ndeshjen ndaj Dukagjinit e as ndeshjet e tjera në vijim.