Vdes legjenda e Liverpoolit

Tommy Lawrence ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare.

Ai ka qëndruar 14 vite në “Anfield” dhe pati rreth 400 ndeshje. Ishte pjesë e ekipit kur Liverpool fitoi titullin e parë të FA Cup më 1965.

Lawrence u largua nga skuadra në vitin 1971 dhe u bë pjesë e Tranmere Rovers.