United “ia rrëmben” Cityt Alexis Sanchez?

Mançester United është përfshirë në garën për sulmuesin e Arsenalit Alexis Sanchez dhe dëshiron që t’ua “rrëmbejë” fqinjëve nga City, transmeton Sky sport.

Siç thuhet, menaxheri i Unitedit, Jose Mourinho është i gatshëm që Arsenali të ofrojë Henrik Mhitarjan si pjesë e transferimit të Sanchez, të cilit kontrata i skadon në fund të sezonit.