Tjetër Ajeti në Serie A

Albian Ajeti pritet të vazhdojë karrierën në kampionatin italian
Sulmuesi i ST. Gallen, Albian Ajeti gjatë kësaj vere pritet të largohet nga Zvicra për të kaluar në Serie A.

Sulmuesi 20 vjeçar ka zgjuar interesin e SPAL, ekipit të sapongjitur në Serinë A dhe që po punon për transferimin e tij.

Aktualisht, Albian Ajeti aktivizohet për St. Gallen, në Zvicër, ku ka shënuar 10 gola në 29 takime.

Në Serie A te skuadra e Torinos luan edhe vëllai i tij, Arlind Ajeti, i cili po ashtu është në kërkim të një skuadre të re.