A do t’ia prish Unitedi rekordin Realit pas 65 ndeshjeve? (Foto)

Real Madrid dhe Manchester United do të takohen sonte nga ora 24:45 në Superkupën e Evropës
Manchester United sonte do ta ketë shumë të vështirë ndaj Real Madridit, skuadër e cila ka shënuar të paktën një gol në 65 ndeshjet e fundit.

Në bazë të kësaj statistike, nëse Unitedi dëshiron titullin e Superkupës, atëherë duhet të shënoi të paktën dy gola, ose të ndal rekordin absolut të Kampionëve të Evropës.

Ky rekord kishte nisur në 30 prill të vitit 2016, kur Reali kishte mposhtur në udhëtim Real Sociedadin 0:1.

Që nga ajo ndeshje e deri me sot, Reali ka shënuar në çdo takim dhe garë që kanë luajtur, duke shënuar 181 gola.