Sot ceremonia e ‘Topit të Artë’, kush do jetë fituesi? Ja kandidatët

Pasditen e sotme në Paris do të zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë”, njofton Syri.net.

Ky do të jetë edicioni i 63-të i “Topit të Artë”, teksa ceremonia që do të nisë në orën 18:45 do të drejtohet nga ish-futbollisti francez, David Ginola.

Janë 30 kandidatë për të fituar trofeun prestigjioz, teksa favoritët janë Luka Modric, Cristiano Ronaldo, Kilyan Mbappe, Antoine Griezman, Rafael Varane apo edhe Lionel Messi.

Në 10 vitet e fundit ky trofe është ndarë mes Ronaldos dhe Messit, që e kanë fituar nga 5 herë secili, ndërsa sot me shumë mundësi “Topi i Artë’ do ndërrojë duar.

Kandidatët

Sergio Aguero (Man City)

Gareth Bale (Real Madrid)

Alisson Becker (Liverpool)

Isco (Real Madrid)

Harry Kane (Tottenham)

N’Golo Kante (Chelsea)

Hugo Lloris (Tottenham)

Mario Mandzukic (Juventus)

Sadio Mane (Liverpool)

Marcelo (Real Madrid)

Karim Benzema (Real Madrid)

Edinson Cavani (PSG)

Thibaut Courtois (Real Madrid)

Cristiano Ronaldo (Juventus)

Kevin De Bruyne (Man City)

Roberto Firmino (Liverpool)

Diego Godin (Atletico Madrid)

Antoine Griezmann (Atletico Madrid)

Eden Hazard (Chelsea)

Kylian Mbappe (PSG)

Lionel Messi (Barcelona)

Luka Modric (Real Madrid)

Neymar (PSG)

Jan Oblak (Atletico Madrid)

Paul Pogba (Manchester United)

Ivan Rakitic (Barcelona)

Sergio Ramos (Real Madrid)

Mohamed Salah (Liverpool)

Luis Suarez (Barcelona)

Raphael Varane (Real Madrid).