Sonte Barcelona-Real Madrid

Edicioni i ri në Spanjë do të nis më ndeshjen e madhe mes dy rivalëve të përbetuar Barcelonës dhe Real Madridit.

Kampionët në fuqi të Spanjës dhe fituesja e Kupës së Mbretit, do të përplasen sonte në “Camp Nou”, në ndeshjen e parë të Superkupës spanjolle.

Barcelona e “plagosur” pa Neymarin, i cili iu bashkua PSG-së, synon të mposht Real Madridin, kjo e fundit pak ditë më parë fitojë Superkupën e Evropës, duke mundur Manchester Unitedin.

“El Clasico” e parë e sezonit të ri padyshim se pritet të prodhojë një super-ndeshje ashtu siç ndodh gjithnjë në përballjet mes dy rivalëve më të mëdhenj në botën e futbollit.

Ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit nis në orën 22:00.