S’ka gola në derbin Prishtina-Trepça ’89, Llapi u kthehet fitoreve, fitojnw edhe Drita e Feronikeli

Prishtina dhe Trepça ’89 në derbin e javës së 22-të të Vala Superliga e Kosovës në futboll, është mbyllur pa gola.

Ndërkohë, Llapi i është kthyer fitoreve. Llapjanët mundën Vllazninën, me rezultat 2-0. Dardan Jashari (73’) dhe Edon Zeqiri (89’) shënuan për fitoren e skuadrës së Tahir Batatinës.

Fitore kanë shënuar edhe Drita,Feronikeli, kurse Liria dhe Vëllaznimi ndan pikët duke luajtur baras 1-1, transmeton KosovaPress.

Superliga / Java e 22-të

Rezultatet

Prishtina-Trepça ’89 0-0

Llapi-Vllaznia 2-0

Feronikeli-Besa 2-1

Drita-Drenica 3-1

Liria-Vëllaznimi 1-1

Nesër takohen:

Gjilani-Flamurtari

Tabela

1.Prishtina 43

2.Drita 41

3.Liria 38

5.Feronikeli 38

6.Llapi 37

7.Gjilani 35

8.Trepça ’89 35

9.Drenica 33

10.Vëllaznimi 31

11.Flamurtari 14

11.Besa 14

12.Vllaznia 12