Sanchez largohet nga Manchester United

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, e pëlqen shumë qendërmbrojtësin e Tottenhamit dhe Kolumbisë, Davinson Sanchezin.

Prandaj, sipas Don Balon, ai e ka ndarë mendjen se Sanchez është lojtari ideal për mbrojtjen e Madridit.

Derisa Perez dëshiron ta transferoj një qendërmbrojtës, ai po e ka të vështirë t’i nisë bisedimet me Tottenhamin përsëri duke e ditur se do të jetë tepër e vështirë.