Ronaldo zbulon 11’shen më të mirë në histori të futbollit, Cristiano mbetet jashtë

Fenomeni brazilian, Ronaldo, ka zgjedhur 11’shen më të mirë në histori të futbollit, raporton Goal, transmeton Gazeta Express.

Në 11’shen më të mirë të historisë nuk bën pjesë katër herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, pavarësisht se konsiderohet një ndër më të mirë ndonjëherë të këtij sporti.

Sulmi udhëhiqet nga Pele dhe vetë braziliani, Ronaldo – teksa janë në mbështetje të Maradonas e Messit.

Vetëm dy lojtarë aktiv gjenden në këtë formacion: Buffon (Juventus) dhe Lionel Messi (Barcelona), përcjell Gazeta Express.

Ja formacioni më i mirë sipas Ronaldos: