Ronaldo-Benzema, kombinimi më i mirë i shekullit në La Liga (Foto)

Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema janë dyshja më afatgjate në sulmin e Real Madridit këtë shekull
Dyshja e Real Madridit, Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema që tetë vite po drejtojnë me sukses sulmin madrilen.

Ata të dy në vazhdimësi po asistojnë te njëri tjetri, duke bërë kështu që të jetë kombinimi më i mirë i La Ligas që nga viti 2000.

Ronaldo dhe Benzema i kanë asistuar njëri tjetrit 35 herë, 19 francezi dhe 16 portugeze.

Me asistimin e djeshëm që Ronaldo i bëri Benzemas, kjo dyshe ka kaluar Messin dhe Pedron që njëri tjetrit i kishin asistuar 34 herë.

Pedro kishte asistuar te Messi 18 herë, ndërsa ky i fundit 16 herë. /Express

 

rr_1489927747-821423