Real Madridi vazhdon me fitore

Real Madridi ka shënuar fitore me rezultat 3:1 përballë Malagës.

Golat për ‘madrilenët’ u shënuan nga Ramos, James dhe Cristiano Ronaldo, ndërsa golin e vetëm për Malagën e shënoi Juanmi.

Pas kësaj fitoreje, Reali ndodhet në vendin e dytë me 76 pikë, dy më pak se Barcelona