Ramos: Kështu mund ta fitojmë La Ligan

Ramos ka kërkuar nga bashkëlojtarët që të jenë të përkushtuar dhe të mos nënçmojnë kundërshtarët
Mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, mendon se Los Blancos duhet të jenë të fokusuar në çdo ndeshje dhe mos t’i nënçmojnë skuadrat e vogla, nëse duan në fund të shpallen kampion.

“Nuk mund të relaksohemi për asnjë kundërshtar, duhet të punojmë dhe të mundohemi të grumbullojmë sa më shumë pikë në çdo ndeshje”, ka thënë Ramos. /Express/