PSG vazhdon me fitore, Mbappe debuton me gol (Video)

Paris Saint Germain po vazhdon me fitore në Ligue 1

Gjiganti francez, Paris Saint Germain ka shënuar fitore ndaj Metzit me rezultat 1:5, në kuadër të xhiros së pestë të Ligue 1.

Golat për ekipinnga Parisi i kanë shënuar: Edison Cavani (31 dhe 75), Kylian Mbappe (59), Neymar (69) dhe Lucas Moura (87).

Golin e vetë për vendasit e ka shënuar Emmanuel Riviere në minutën e 37-të,

Pas pesë ndeshjeve të zhvilluara, PSG ka arritur të tuboj maksimumin e pikëve – 15.