Prishtina e mbyll pa gola pjesën e parë

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshjes mes Fola Esch dhe Prishtinës.

Ky është takimi i parë kualifikues në Ligën e Evropës, ndërsa takimi kthyes do të luhet në Stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.

Fola Esch është nën kampion i Luksemburgut, raporton KosovaPress.