Podolski drejt Turqisë

Lukas Podolski është afër ndërrimit të skuadrës së tij.

Sipas Kolner Express, Lukas Podolski ka nënshkruar për skuadrën turke, Antalyaspor.

Ish ylli i Gjermanisë dhe Arsenalit ishte kthyer te skuadra e tij Koln, por ata nuk po arrin të mbajnë atë në skuadër.

Kështu që ai ka ateruar në Turqi ku këtë vikend pritet që të nënshkruajë kontratë 18 muaj më skuadrën turke