Pereira: Unë do të evoluoj

Mesfushori i Valencias, Andreas Pereira thotë se është i lumtur me formën që po tregon tek skuadra spanjolle.

Pereira gjatë verës që shkoi u huazua nga Manchester United tek Valencia, duke u bërë një nga lojtarët më të mirë tek skuadra nga “Mestalla”, transmeton KosovaPress.

“E ndjeja që kur erdha këtu do të luaja më shumë minuta. Duke luajtur do të përmirësohem, unë do të evoluoj”, ka thënë Pererira.

“Kjo është më mirë sesa të jesh në stol”.

“Këtu unë jam duke luajtur, jam i lumtur dhe jam duke u përmirësuar”, theksoi ai.