Paqe në “Stamford Bridge”, shënon Bayern

Pjesa e parë ka përfunduar pa gola në derbin e sotëm të Ligës së Kampionëve, mes Barcelonës dhe Chelsea, e vlefshme për 1/8 e finales.

Në kryesfidën që po zhvillohet në “Stamford Bridge”, Bracelona ka pas dominim më të madh të topit, por që kanë heshtur portat e të dyja klubeve.

Por në takimin tjetër që po zhvillohet në “Allianz Arena”, ka pasur gol, Bayern Munich ka përfunduar me epërsi 1-0, pjesën e parë me golin e  shënuar nga Mueller (43’).