Pacolli e uron Akil Gjakovën

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli e ka uruar Akil Gjakovën për medaljen e artë.

“Në prag të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës vjen lajmi i bukur nga Parisi. Akil Gjakova e ka fituar medaljen e artë në xhudon e meshkujve. Urime!! ” ka shkruar Pacolli në Facebook./GazetaTribuna/.