Napoli rrëmben vendin e dytë

Napoli ka regjistruar fitore tjetër në Serie A. Këtë herë si mysafir i Empolit me rezultat 2:3, shkruan Gazeta Metro.

Golat për mysafirët i shënuan Insigne 2x dhe Mertens. Ndërsa për vendasit ka shënuar El Kaddouri dhe Maccarone.

Napoli me këtë fitore renditet në vendin e dytë me 63 pikë, një pikë më shumë se Roma që është ne vendin e tretë dhe që ka një ndeshje më pak./