Mourinho lajm të madh për Moratan

Jose Mourinho ende nuk ka hequr dorë nga sulmuesi Alvaro Morata
Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho edhe një herë tjetër ka folur për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata.

Portugeze e ka pranuar se e dëshiron transferimine Moratas, por e prano se kjo varet nga presidenti i Real Madridit Florentino Perez dhe Drejtori Jose Angel Sanchez.

“Nëse Morata mund të vinte në United? Kjo pyetje është për Florentino Perez dhe Jose Angel Sanchez jo për ne. Reali ka vendosur çmimin e lojtarët dhe ne nuk arritëm marrëveshje”, tha fillimisht Mourinho.

“Unë e solla Moratan në skuadrën e parë, debuto ime mua dhe më pëlqen zhvillimi i tij. Por, duket se do të jetë e vështirë që të vijë me ne”.

Morata po ashtu po kërkohet edhe nga Chelsea dhe Milan.