Milan sytë kah talenti i Bayernit

Milan thuhet se po planifikon një sulm veror për mesfushorin e Bayern Munich, Mickael Cuisance.

Ndryshimet priten te Milan këtë verë, me Lucas Biglia dhe Giacomo Bonaventura që do të largohen pasi skadojnë kontratat e tyre në 30 qershor, ndërsa Franck Kessie dhe Lucas Paqueta mund ta ndjekin rrugën e tyre.

Duke pasur parasysh këtë, Gazzetta dello Sport pretendon se Cuisance përshtatet në mënyrë të përkryer në faturën e kuqezinjve të një mesfushori të ri me cilësi, të disponueshëm me një çmim të përballueshëm.

Bayern pagoi 12 milionë euro për të nënshkruar me francezin nga Borussia Monchengladbach verën e kaluar, por ai ka luajtur vetëm tre herë për gjigantët gjermanë.

Gazeta shpjegon se skautori i Milanit, Geoffrey Moncada është një tifoz i madh i 20-vjeçarit dhe tashmë e gjurmoi atë gjatë Kupës së Botës 2019 U-20.

Mendohet se Bayern do të ishte i gatshëm të ndahej me Cuisance si huazim me detyrim për ta blerë me vetëm 10 milionë euro.