Mesazhi lamtumirës i Messit për Valverden

Lionel Messi ka përshëndetur Ernesto Valverden pas largimit të tij nga posti i trajnerit të Barcelonës.

Futbollistët e Barcelonës kanë filluar të shkruajnë lamtumirat e tyre për Ernesto Valverden pas shkarkimit të tij nga posti i trajnerit.

I radhës është ylli më i madh i ekipit, Leo Messi.

Reprezentuesi argjentinas ka shfrytëzuar rrjetet sociale për ta përshëndetur Valverden, përcjell lajmi.net.

 “Faleminderit për të gjitha, trajner. Jam i sigurt se do të shkojë mirë ku do që do vazhdosh sepse përveç se je një profesionist i madh, je një person i mrekullueshëm”, shkroi Messi në Instagram.

“Të uroj fat dhe një përqafim të madh”, u shpreh ai bashkuar në fotografinë e tij së bashku me Valverden.