Manchester United dhe Chelsea betejë ‘kokë më kokë’ për sulmuesin më të mirë të viteve të fundit (Video)

Robert Lewandowski është bërë cak i skuadrave të mëdha angleze, Manchester United dhe Chelsea.

Gazeta gjermane ‘Kicker’ raporton se Jose Mourinho po e kërkon sulmuesin e Bayern Munichut, Robert Lewandowski.

Trajneri portugez është vënë në kërkim të një top sulmuesi pasi Ibrahimovic do të largohet në fund të edicionit nga ‘Old Trafford’.

Për sulmuesin polak që po shkëlqen vitet e fundit me Bayernin po interesohet edhe Chelsea.

29-vjeçari vlerësohet rreth 132 milionë euro në tregun e transferimeve.