Llapi kampion vjeshtor, s’ka fitues në derbin e Gjilanit

F.C Llapi është kampion vjeshtor pasi që sot luajti barazë 0-0 me Trepçën në “ Zahir Pajaziti’ të Podujevës.

Ballafaqimi në mes llapjanëve dhe mitrovicasve ka dhënë një lojë të mirë por që golat i munguan kësaj ndeshje.

Llapi me 34 pikë të tubuara, dy më shumë se Prishtina, është kampion vjeshtor.

Ndërkohë, derbi në mes Gjilanit dhe Dritës është mbyllur barazë 1-1.