Liverpooli kishte bërë ofertë për Mullerin

Sipas Bild, klubi anglez i Liverpool-it kishte bërë ofertë për sulmuesin e Bayern Munich, Thomas Muller, gjatë afatit kalimtar veror.

‘Bavarezët’ kishin refuzuar ofertën e ‘Të Kuqve’ për sulmuesin e tyre, dhe kjo bëri që Liverpool të mos e lejonin transferimin e Philippe Coutinho-s te Barcelona, raporton KosovaPress.

28 vjeçari Muller, është pjesë e ekipit të parë të Bayern që nga viti 2008, ku ka shënuar 97 gola në 262 paraqitje.