Liverpool 2:0 Watford, nota e Shaqirit dhe të tjerëve

Liverpooli ka marrë fitoren e tetë radhazi në Premierligë teksa para tifozëve të vet ka mposhtur Watfordin 2-0.

Të dy golat e Liverpoolit në këtë ndeshje i shënoi Mohamed Salah, duke shënuar nga një gol në secilën pjesë.

Ylli egjiptian shënoi në minutat 38’ dhe 90’.

Për Liverpoolin për 70 minuta është paraqitur edhe Xherdan Shaqirit.

Vlerësimin për Shaqirin dhe të tjerët nga nga ‘Who Scored’ i gjeni në pjesën e mëposhtme.