Larry Williams tallet me Mayweather

Floyd Mayweather ka një karrierë të suksesshme në boksin profesionist, ku ka fituar të gjitha 50 përballjet me kundërshtarë të ndryshëm.

Kjo, natyrisht, do të thotë që kurrë nuk e ka përjetuar një nokaut. Kjo është arsyeja pse ai e gjeti veten në një situatë krejtësisht të re ditë më parë kur përfundoi në dysheme.

Nuk ndodhi në ring, ai nuk do ta lejonte atë, por në fushën e basketbollit. Ai luajti në një ndeshje humanitare dhe kundërshtari u tall keq me boksierin.

Bëhet fjalë për legjendën e ‘streetball’ dhe trajnerin që punon me aftësime në driblim, Larry Williams, i njohur më mirë si ‘Collector Bone’ ose ‘Collector of Costume’.

Për më tepër shikoni videon e mëposhtme, nga momenti i pakëndshëm i Mayweather.