Kush është më i “fortë”, Ferronikeli apo Trepça ‘89?

Feronikeli që është shumë afër titullit të kampionit, do të luaj edhe në finale të Kupës së Kosovës, ku do të përballet me Trepçën ’89.

Por, kush ishte më i mirë në duelet direkte gjatë kampionatit? Gazeta Tribuna iu sjellë përballjet e këtyre dy skuadrave.

Në tri përballjet e kampionatit, Feronikeli ka rezultat pozitiv në duel me Trepçën ’89.

Dy fitore dhe një barazim, është bilanci i tri takimeve ndërmjet finalistëve të kupës.

Në ndeshjen e parë të kampionatit, Feronikeli e kishte mposhtur Trepçën ’89 në Skenderaj me rezultat të ngushtë 2:1.

Takimi i dytë i luajtur në pranverë në “Riza Lushta” në Mitrovicë, përfundoi baras 1:1.

Ndërkaq përballja e tretë e luajtur po ashtu në Mitrovicë, triumfoi Feronikeli me rezultat 3:1.

Por, duhet theksuar se kur është fjala për vetëm një ndeshje, e sidomos finale, gjërat mund të ndryshojnë dhe takimet e tilla janë të paparashikueshme./Gazeta Tribuna/