Kthimi i Neymar në shtëpi që ka zemëruar Brazilin dhe shqetësoi PSG-në

Neymar ka shkaktuar trazirë në Brazil pas kthimit në vendin e tij të lindjes gjatë pandemisë koronavirus.

Anësori i Paris Saint-Germain udhëtoi në shtëpi me lejen e klubit të tij, por tani ka frikë nëse ai do të mund të kthehet në Francë.

Sipas Universitetit Johns Hopkins, më shumë se 2,000 raste të rasteve të koronavirusit janë raportuar në Brazil, me 47 vdekje nga virusi.

Thiago Silva është një tjetër lojtar që është rikthyer në Brazil nga Evropa, por ka shumë që kanë mbetur, si Fernando i Sevilla-s.

“Unë kam përjashtuar mundësinë që të kthehem sepse ndjehem i sigurt në Seville me familjen time”, i tha Fernando Radio Sevilla.

“Thiago Silva dhe Neymar nuk e dinë as nëse do të jenë në gjendje të kthehen në Evropë, sepse, për fat të keq, mendoj se Brazili do të jetë në të njëjtën situatë brenda disa javësh”.

Neymar ka rënë në zjarr nga shtypi brazilian pasi theu karantinën shtatë-ditore për të cilën ai ishte menduar të pësonte kur të kthehej në vend.

Sipas O Dia, Neymar u vu re në një supermarket në Angra dos Reis gjatë fundjavës.