Këta janë 10 “Topat e Artë” që nuk e fituan Ligën e Kampionëve

Në të kaluarën, kanë ndodhur raste kur një futbollist e fitoi Topin e Artë.

Por, ai e mbylli karrierën pa triumfuar në garën elite të klubeve evropiane, Ligën e Kampionëve.

Para duelit final në Berlin mes Juventusit dhe Barcelonës, ia vlen t’i kujtojmë ata që u shpallën më të mirët në botë, por nuk e fituan trofeun e dëshiruar.

Top 10: Omar Sivori, Oleg Blkohin, Allan Simonsen, Roberto Baggio, George Weah, Lothas Matthaus, Ronaldo, Michael Owen, Pavel Nedved, Fabio Cannavaro.