“Juventusi do ta fitojë titullin”

Blaise Matuidi pret një luftë të fuqishme për titullin e Series A nga Napoli, por është shprehur i sigurt se Juventusi do ta fitojë atë.

Mesfushori francez i cili u transferua nga PSG te ‘Zonja e Vjetër’ gjatë verës, ka thënë se nuk është i befasuar nga forma e mirë e Napoli-t, pasi ata kanë një ekip shumë të fuqishëm.
“Nuk jam i befasuar me formën e Napoli-t, pasi ata po përmirësohen vazhdimisht. Është një sezonë i gjatë dhe jam i sigurt se Juventusi do ta fitojë titullin në fund”, ka thënë Matuidi.

30 vjeçari është shprehur i kënaqur me formën e tij në aventurën e re me skuadrën italiane, ku ka luajtur në 12 ndeshje deri më tani.