Juventusi kalon tutje

Juventus ëshët skuadra e tretë që është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve.
Skuadra italiane, Juventus është kualifikuar në gjysmëfinale të ligës së Kampionëve, pasi ka eliminuar skuadrën franceze Monaco.

Juve dhe Monaco barazuan në Francë 0:0, por Juventusi kalon tutje, pasi ndeshja e parë në Torino kishteërfunduar me rezultat 1:0 për italianët.

Juventus bëhet skuadra e katërt që kualifikohet në gjysmëfinale, pasi më herët e kanë bërë edhe Barcelona, Bayern Munich dhe Real Madridi.