Jose Mourinho flet për ofertën e Beficas: Nuk mendoj të punoj në Portugali

Është folur para disa ditësh për një mundësi që Jose Mourinho ta marr drejtimin e Benficas, por që trajneri menjëherë e ka refuzuar këtë mundësi.

Ai është aktualisht i pa punë pasi është shkarkuar si menaxher i Manchester United muajin e shkruar.

Këtë javë trajneri portugez thuhet se ka marrë një ofertë nga Benfica, por ai ka deklaruar se ai nuk e ka ndërmend të kthehet në vendlindjen e tij të punojë.

“Mendoj dhe e them me siguri se nuk e kam ndërmend të punoj në Portugali”.

“Unë jam i lumtur kështu si jam”.

“Nuk jam një opsion për Benfican tani”, ka thënë Mourinho për Correio da Manha TV.

Thashethemet u rritë pasi presidenti i klubit, Luis Filipe Vieira, kishte thënë se Mourinho mund të vinte menjëherë nëse do donte për ta drejtuar skuadrën.

Mourinho është i lirë që të marr drejtimin e çfarëdo klubi, pasi që është liruar nga Manchester United, ku ka fituar 18 milionë euro.