Ishte një vit në PSV, tani luan në Prishtinë

Andjelo Rudović, apo Angjëll Rudaj, djaloshi shqiptar i lindur në Ulqin, tash e disa ditë po qëndron në prova te Prishtina.

23 vjeçari në moshë të re kishte arritur që në moshë të re kishte arritur të siguronte një kontratë me PSV-në, ku luajti një vit në ekipin  të rinjve.

Ai u kthye në Mal të Zi, ku bëri karrierë në disa skuadra si Mladost Podgorica, OFK Petrovac, Spartak Subotica dhe Kom, shkruan gazetasheshi.

“Për Prishtinën u paraqitën Andjelo Rudoviç i cili është diku iu imponuar mjaft mirë shtabit teknik”, thuhet në njoftim.

Image may contain: 1 person, grass, outdoor and nature

Josa siç duket e ka dhënë ‘ok’ për lojtarin dhe mbetet të flitet për kontratën dhe pretendimet e tij.

Rudaj luan në krah të sulmit dhe ka luajtur pr grupmoshat e Malit të Zi.