Ish-gjyqtari italian jep verdiktin për penalltinë e Calabria

Milan dhe Juventus kanë luajtur baras 1-1 në sfidën e parë të Kupës së Italisë sot në ‘San Siro’.

Rebic shënoi i pari për vendasit, kurs rezultatin e barazoi Cristiano Ronaldo krejt në fund të ndeshjes.

E goli i Ronaldos ka bërë që të diskutohet mjaft shumë.

Në fakt, është penalltia e fituar nga portugezi për të cilën mendon që nuk ishte ish-gjyqtari italian, Ticiano Pieri.

“Për mua nuk ishte penallti. Ricoli në një takim që ka pasur me arbitrat para pak kohësh, ka diskutuar një rast identik si ky sot, të ndodhur në ndeshjen Caglari – Brecia, tha se nuk ishte penallti. E njëjta gjë vlen edhe për rastin e sotëm”, u shpreh Piero.