Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve (Foto)

UEFA ka përzgjedhur 11 futbollistët më të mirë të kësaj jave në Ligën e Kampionëve.

Të martën dhe të mërkurën janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

UEFA sot ka publikuar formacionin e kësaj jave, ku Real Madridi dhe Club Bruges janë dy skuadrat e vetme që përfaqësohen me nga dy lojtarë, derisa shtatë futbollistë të tjerë vijnë nga ekipe të ndryshme. /KosovaPress/